Ciekawy blog z ciekawymi wpisami. Tylko u nas niezwykłe informacje.

hydrolat do cery naczynkowej

0
Posted in uroda By admin

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie użytkowane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować wedle ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, lecz i o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.