Ciekawy blog z ciekawymi wpisami. Tylko u nas niezwykłe informacje.

Kraków przychylny biznesmenom

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym spośród trudnych utrudnień w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości aut na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.