Ciekawy blog z ciekawymi wpisami. Tylko u nas niezwykłe informacje.

Mięśnie kegla u faceta

0
Posted in zdrowie By admin

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Sprzęt do treningu przy nietrzymaniu moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, albowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak zazwyczaj powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.