Ciekawy blog z ciekawymi wpisami. Tylko u nas niezwykłe informacje.

restaurants main market square krakow

0
Posted in Bez kategorii By admin

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych możliwości, które daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film