Ciekawy blog z ciekawymi wpisami. Tylko u nas niezwykłe informacje.

Rozwój Krakowa na pierwszym planie

0
Posted in Bez kategorii By admin

Pośród licznych miast w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu innych obszarach. Staje się miastem otwartym do życia. Przekształcenia, które dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto naprawdę idzie do przodu.
Pożyteczne transformacje w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu niedawnego czasu? Wielość zmian i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto często korzysta. Dynamiczne działanie w temacie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne zmiany są niewidoczne dla standardowego Krakusa. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami informacje. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Natomiast miasto rozwija się z każdym dniem. Usprawnienia w zakresie gospodarki śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, jakie umożliwiają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też w zakresie opcji rozrywkowych. Moc miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta akcje nie dotyczą tylko ścisłego centrum miasta, ale również są połączone z całym województwem małopolskim. W związku z tym lepiej nie użalać się tylko dostrzec zmiany w które obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się zachowania tempa rozwoju – pozwolą miastu stać się niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski co zrobił